Pravidla pokeru, která byste měli znát

Poker je snadno naučitelná hra, která uchvátila mnoho hráčů a způsobila prudký nárůst její popularity od přelomu století. Nyní existují různé varianty pokeru, které můžete hrát, a každá má svá vlastní pravidla, ale základní pravidla pokeru zůstávají stejná.

Poker je mezinárodně známý jako hra, která se opírá o štěstí a dovednosti. Základní hra se hraje s balíčkem 52 karet, přičemž hráči na sebe sázejí v závislosti na velikosti jejich ruky. Rozhodujícím faktorem pro každou výhru v pokeru je velikost a hodnost karty, kterou držíte. 

Dům je sada pěti karet, které poskytují nejlepší kombinaci k výhře. Můžete získat 10 různých druhů kombinací, přičemž nejvyšší je Royal Flush a nejnižší je Ace High Card . Různé domy jsou:

Existuje také několik terminologií, které jsou životně důležité, abyste si je zapamatovali. Toto jsou termíny, které se ve hře často používají při hraní:

  1. Ante – Toto je malá část sázky vložené na začátku pokerové kombinace. 
  2. All In – Vložení všech peněz do banku; Došly peníze
  3. Bet – Vkládání peněz do banku.
  4. Bluff – Sázka nebo navyšování při držení karty, která může být slabší
  5. Call – odpovídá výši navýšení.
  6. Check – Předání akce dalšímu hráči.
  7. Fold – Postoupení karet a žetonů již umístěných.
  8. Raise – Vložte více žetonů do banku.

Jak hrát poker

Každý hráč dostane od dealera dvě karty. První hráč, který jedná, je po levici dealera. To začíná zleva až k poslednímu hráči na pravé straně. Pokud se první hráč nebo další hráč rozhodne umístit své sázky do banku, ostatní mají možnost dorovnat, složit nebo zvýšit sázku, než se hra může pohnout vpřed.

Toto bude pokračovat, dokud každý hráč neprovede svou akci. Hned poté rozdá dealer tři karty, které jsou lícem nahoru. Toto jsou společné karty , které může použít kterýkoli hráč k vytvoření domu. První tři rozdané karty jsou nejčastěji známé jako Flop .

Každý, kdo je stále ve hře, musí znovu vsadit, zkontrolovat, navýšit nebo složit karty. Jakmile všichni dokončí své akce, dealer znovu rozdá kartu. Čtvrtá karta umístěná se společnými kartami se nazývá Turn .  

Všichni jsou znovu vyzváni, aby vsadili/checkovali/navýšili/složili před rozdáním poslední karty. Jakmile všichni dokončí své akce, dealer umístí kartu mezi společné karty. To z ní dělá pátou kartu, která se také nazývá River

Po odložení River dostane každý znovu šanci vsadit/checknout/navýšit/foldnout. Pokud zbývá jeden nebo více posledních hráčů, jakmile všichni dokončí své akce, ruce jsou odhaleny. Hráč, který vytvoří nejvyšší dům s kartami odebranými z obou rukou spolu se společnými kartami, vyhrává bank.

Poker je nejen snadné získat, ale je také zábavný, jakmile se dostanete na kloub kasinové hře. Vyzkoušejte si své dovednosti, když se zastavíte, a zdokonalujte své dovednosti při neustálém hraní hry. Při hře kolo za kolem se můžete ocitnout jako další pokerový mistr.