Jak hrát Texas Hold’ Em Poker

Když většina lidí přemýšlí o kasinech a kasinových hrách, určitě se jim vybaví poker jako klasická a vyhlášená hra. S příchodem internetu máte k dispozici mnoho druhů pokeru. Takže s ohledem na to se podívejme na detaily jedné z nejpopulárnějších variant pokeru, Texas Hold ‘Em.

Cíl

Cíl pokeru je jednoduchý, ale těžko dosažitelný. Hráči se snaží být poslední, kdo stojí ve hře. K tomuto výsledku můžete mít buď velmi silnou kombinaci, nebo blafovat, ale to vyžaduje nesmírné dovednosti. Pokud na konci hry zbývají dva nebo více hráčů, všichni hráči budou muset odhalit svou kombinaci, přičemž hráč, který má nejsilnější kombinaci, vezme bank a stane se vítězem. Silné kombinace mohou být postupky, královské barvy, čtveřice, trojky, full house, dva páry, postupky nebo jen flush.

Začínáme

Zatímco hra byla považována za snadnou k naučení, je obtížné ji zvládnout a vyžaduje praxi. První věc, kterou budete chtít udělat, je zjistit pozici u stolu a umístit blind, pokud jste ze dvou hráčů nalevo od dealera. Poté obdržíte dvě karty; silné karty jsou páry dvou karet nad 10. Hráč nalevo od big blindu pak může dorovnat, navýšit nebo složit na big blind. Hra probíhá ve směru hodinových ručiček, dokud všichni hráči nevloží do banku stejné peníze nebo nesloží karty.

Dealer poté položí na stůl tři karty s myšlenkou, že je použijete ve spojení se dvěma kartami ve vaší ruce k sestavení co nejsilnější kombinace. Poté proběhne další kolo sázek, počínaje hráčem nalevo od dealera. Tento proces je dokončen ještě dvakrát, ale rozdává se pouze jedna karta. Uprostřed bude pět karet, které vám ukážou, jak silnou máte ruku. Proběhne poslední kolo sázek a poté zbývající hráči porovnají karty, aby zjistili, čí kombinace byla nejsilnější a kdo si vezme bank.

Pravidla hry

Existuje několik pravidel, kromě těch nastíněných o vypínání výše, o kterých byste měli vědět. V no-limit Texas Hold ‘Em není stanovena žádná maximální částka, kterou lze zvednout, ale limit banku vytváří strop pro maximální navýšení. Pokud zahodíte, nikdy byste neměli vystavovat své karty ostatním hráčům u stolu, protože to ovlivňuje rozhodování. Pokud mají dva hráči stejnou kombinaci v situaci vypnutí, bank se mezi ně rozdělí rovným dílem.

Pokud jde o online pravidla, možnosti chatu budou pozastaveny, pokud hráč půjde all-in. Angličtina je navíc nejpřijímanějším jazykem u stolu a existuje časovač, ve kterém může hráč hrát, a pokud tento čas uplyne, složí se. V živých hrách však není žádný časový limit, ale online hry vám umožňují zavolat na hodiny, což dává hráči minutu na akci.

Strategie a závěr

K zvládnutí klasické hry lze použít mnoho strategií, ale naučit se tyto techniky obvykle nějakou dobu trvá. Abych to uzavřel, bylo by dobré naučit se hodnotu hand, než se pustíte do hry, a důkladně znát pravidla, než půjdete all-in.